پژوهش

بدحجابی انحرافی از جنس گسستن بنیان خانواده ها

زنان بی حجاب مردان مجرد و حتی متاهل را با پوشش خود به مسیرهای غلط سوق می دهند و منجر وقوع اتفاقا بد در بدنه جامعه و تزلزل بنیان عفاف در جامعه اسلامی می شوند.

بی حجابی شاید در ظاهر یک مساله فردی باشد اما جنبه های اجتماعی زیادی هم دارد که متاسفانه زنان و دختران با عدم رعایت حجاب اسلامی و مناسب خود در حقیقت ضربه بزرگی به جامعه خواهند زد.

بدحجابی برخی از زنان ایرانی وسعتی بیشمار با تبعات بی کران دارد که مسائل اجتماعی، و بیماری های روحی و جسمی زیادی را هم به دنبال خود خواهد آورد.

بی حجابی تا چند سال اخیر یک ناهنجاری زشت و قابل شماتت از سوی دیگران بود که فرد بی حجاب را تا مرز رسوایی هم می برد اما امروزه دیگر بی حجابی قابل شماتت و منفور نیست حتی برخی از افراد مسن و میانسال هم پابه پای جوانان از حجاب خود کم کرده و رنگ و لعاب آن را افزایش می دهند.

ترویج و افزایش این بی حجابی و بدحجابی در جامعه ایران دلایل مختلفی دارد که عمده ترین آن کم کاری مسئولان در حوزه فرهنگی است که در نهایت راه را برای دشمنان باز کرده و منجر به رونق بازار بی حجابی و نابودی عفاف در جامعه شده است.

ریشه کن کردن این معضل اجتماعی نیاز به وقت و هزینه زیاد دارد چرا که در زمانی که این معضل می توانست با کمترین هزینه ممکن رفع شود، مسئولان در نهایت با بی خیالی خود بر آتش این فتنه افزودند.

اما جالب اینکه در فصل تابستان و به دلیل اوج گرما، بی حجابی هم به نقطه جوش رسیده و هر روز شاهد تیپ های متفاوت و قیافه های جدید باغ متد بی حجابی و چاشنی بی عفتی در جامعه هستیم.

در استان کردستان هم به دلیل حضور دو گروه مذهبی شیعه و سنی، قومیت های ترک، فارس و البته بخش اعظمی از کردها در حقیقت هجمه فرهنگی برای ایجاد دوگانگی در حوزه عفاف و حجاب بیش از سایر استان ها لمس می شود و در این زمینه لازم است که بانوان با فرهنگ و عرف اسلامی حجاب مانع ترویج و پیش روی بی عفتی در جامعه شوند.

خیانت های که در نتیجه بی حجابی در جامعه رشد می کند منجر به افزایش طلاق و از هم پاشیدن زندگی تعداد زیادی از افرادی می شود که حتی امکان دارد زندگی با حجاب ترین افراد را هم با ندانم کاری خود در آتش آن بسوزاند.

بدحجابی متاسفانه یک تیغ با دو لبه برنده است که هم زندگی فرد بی حجاب و هم روابط و زندگی دیگر افراد جامعه را تحت الشعاع خود قرار می دهدف یعنی خنجری با دو ضربه مهلک.

مساله بی حجابی بیش از جنبه فردی در حقیقت جنبه اجتماعی آن مطرح استف چرا که زندگی فرد بی حجاب را شخص با ندانم کاری خود از بین برده و دیگر پلی برای کمک توسط دیگر افراد باقی نگذاشته است.

زنان با حجاب در حقیقت فرصت های بیشتری برای خودنمایی و عرض اندام دارد در حالی که بی حجابی تیشه به ریشه عفت زده و منجر به ترویج بی بند و باری و فساد در جامعه می شود.

لازم است که مسئولان با اقدامات مناسب، فرهنگی در بازگرداندن حجاب و عفاف حقیقی به جامعه همت کنند و برای القای مجدد تفکر عفاف به زنان با حجاب کمتر برنامه های مکمل فرهنگی را پابه پای تبلغات سوی دشمن پیش ببرند.

بدحجابی پیامدهای زیادی از جمله تخلیه روحیه شخص، از بین بردن حس خوب بودن، ترویج خودکشی، ترویج فساد و فحشا، از بین رفتن اعتماد در زندگی به شریک زندگی و پایین آوردن اعتماد به نفس را به دنبال خواهد داشت.

منبع:

http://kurdtoday.ir

راهکاری برای کاهش منکرات و انحرافات اجتماعی

مقاله قبلی

کلیپ نمایشگاه کرامت

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *